VSN700 Data Logger

ABB, konut, ticari ve büyük ölçekli FV sistemler için birçok Veri Kaydedici sistemi sunmaktadır.

Data Logger – Evsel Uygulamalar

Ev tipi FV sistemler için ideal olan bu yüksek performanslı veri yönetim sistemi, 5 taneye kadar FIMER inverterlerinden veri toplar, siteye giriş yapar ve daha sonra neredeyse gerçek zamanlı olarak verileri gönderen bir internet ağ geçidi görevi görür, veri FIMER’ in sunucularında saklanır ve bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilir hale gelir.

Bu veri yöneticisi tarafından toplanan verileri, tarayıcıdan erişilebilir Tesis Görüntüleyicisi ile birlikte kullanan bu konut çözümü, ev sahipleri, arkadaşlarınız ve ailenizin enerji üretimini ve çevresel faydalarını izlemesine olanak tanır. Buna ek olarak, zamanında temizlik ve bakım yapılabilmesi için performans düşüşü izlenebilir.

Kompakt iç mekan muhafazası yerden tasarruf sağlar ve göze çarpmayan ve ulaşılması zor yerlere kurulama izin verir. Hızlı kurulum ve yapılandırma (Otomatik IP ataması için DHCP istemcisi dâhil), bir tak ve çalıştır deneyimi sunar.

Ethernet bağlantısı, kurcalanmayı önlemek için zaman damgaları ve CRC sağlama toplamları ile güvenilir ve güvenli bir veri iletimi sağlar.

120VAC ila 12 VDC bir güç kaynağı dâhildir.

Data Logger – Ticari Uygulamalar

Ticari tip FV sistemler için ideal olan bu yüksek performanslı veri yönetim sistemi, 10 taneye kadar ABB inverterinden ve bir hava durumu istasyonundan veri toplar, siteye giriş yapar ve daha sonra neredeyse gerçek zamanlı olarak verileri gönderen bir internet ağ geçidi görevi görür, veri ABB’nin sunucularında saklanır ve bir web tarayıcısı aracılığıyla erişilebilir hale gelir.

Bu veri yöneticisi tarafından toplanan veriyi, tarayıcıdan erişilebilir Tesis Görüntüleyicisi ile birlikte kullanarak enerji üretiminin izlenmesi size hem karbon azaltma gibi çevresel faydaları gösterecek, hem de performans oranının düşüşünü daha görünür hale getirerek, zamanında temizlik ve bakım yapılmasını sağlayacaktır.